OM System 90mm F3.5 PRO Macro IS
Hiçbir lens, dünyayı görme şeklinizi bir makro lens kadar değiştiremez ve M.Zuiko Digital ED 90mm F3.5 Macro IS PRO gibi bir makro lens de yoktur. Yıllar süren geliştirme çalışmalarının ve müşteri geri bildirimlerini dinlemenin bir sonucu olarak, hem tecrübeli profesyoneller hem de makro meraklıları için en üst düzey alan makro lensini yarattığımızı düşünüyoruz.

OM System, Olympus OM-D, PEN veya başka bir uyumlu fotoğraf makineniz olsun, Micro Four Thirds (MFT) standardının sunduğu her şeyden yararlanacaksınız: kompakt boyut, hafiflik, daha fazla çekim özgürlüğü, yüksek görüntü kalitesi ve kullanım kolaylığı bunlardan sadece birkaçıdır.

DAHA YAKIN KARŞILAŞMALAR YAĞMUR SİZİ DURDURMASIN DAHA AZ ENDİŞE = DAHA FAZLA DOĞA TAM ODAK. HER ZAMAN. TAM HIZ.
2x büyütme oranı, Micro Four Thirds standardımızla birleştiğinde 4x 35 mm'ye eşdeğer bir büyütme oranı sağlıyor. Tele dönüştürücülerimizden birini ekleyin ve çıplak gözle görülmeyen görünmeyen bir dünyayı yakalayabilen 4x'e kadar (8x 35 mm eşdeğeri) bir makro lense sahip olun. Yağmurda nergislerin üzerinde dans eden yusufçuk gördünüz mü hiç? Biz de öyle, ancak sektör lideri IP53 hava sızdırmazlığımızın dış mekanda sudan ilham alan yeni bir makro fotoğrafçılık türüne ilham vermesini umuyoruz. Tripodun fazla ağırlığından ve fotoğraf makinesi sarsıntısının bulanıklaşması endişesinden kurtulun. Makro için optimize edilmiş 5 eksenli senkronizasyon IS'miz, tam 4x büyütmeli çekimde bile sorunsuz elde taşınabilir makro deneyimleri için yedi deklanşör hızı adımlı sarsıntı telafisi sunar. 90 mm F3.5 Macro IS PRO, tüm odaklama aralığında sınıfının lideri yüksek hızlı ve yüksek hassasiyetli AF'ye sahiptir. Sezgisel kontrol düzeni ve kamera entegrasyonu sayesinde tam kontrol sizde kalırken her olağanüstü anı olduğu gibi yakalayabilirsiniz.
DAHA YAKLAŞMAK İSTERSENİZ ÇEK, DEKLANŞÖRE BAS. MASA ÜSTÜ İŞİNİ KAMERAYA BIRAKIN. AKSESUAR SEÇENEKLERİ
90 mm F3.5 Macro IS PRO'yu 1,4x veya 2x telekonvertörlerimizle birleştirdiğinizde, yeni bir yakın bölgeye gireceksiniz. 4 kata kadar (8x 35 mm eşdeğeri) büyütme ile, yakın zamanda daha fazlasını istememelisiniz. Objektif, odakta manuel olarak ince ayar yapmanıza ve büyütme oranınızı kontrol etmenize anında izin veren bir geri odak debriyajı ile birlikte gelir. Aynı zamanda üç konumlu bir odak sınırlama anahtarına sahiptir; sorunsuz çalışma için bir IS anahtarı ve bir L-Fn düğmesi. Kameranız bunu sizin yerinize yapabiliyorken, ormanda zor kazandığınız boş zamanınızı bilgisayarın başında oturup fotoğrafları birleştirmekle neden değiş tokuş edersiniz? 90mm F3.5 Macro IS PRO, bunu bir düğmeye birkaç kez basmak kadar kolaylaştırır. (uyumlu OM SYSTEM kamera gövdeleriyle) Yakından çalışırken işleri hafifletmeye mi ihtiyacınız var? Lens üstü STF-8 Makro Flaş ile istenmeyen gölgeler konusunda endişelenmeden istediğiniz kadar yakınlaşabilirsiniz. Yoksa lensiniz için korumaya mı ihtiyacınız var? Sadece koruma filtrelerimizden birini alın.

Teknik Özellikler

Odak Uzaklığı 90mm
Maksimum Diyafram Açıklığı F3.5
Minimum Diyafram Açıklığı F22
Lens Yuvası MFT
Görüş Açısı 14
Maksimum Büyütme 2.0x (Micro Four Thirds) / 4.0x (35mm format)x
Minimum Odak Mesafesi 0,224m
Optik Tasarım 18 eleman 13 grup
Diyafram Bıçakları 7 Circular
Filtre Boyutu 62mm
Boyutlar 69.8×136mm
Ağırlık 453gr