OM WORKSPACE
OM-1 ve E-M1 Serisi Destekli Ücretsiz Görüntü İşleme Yazılımı

OM WORKSPACE'i
Ücretsiz İndirmek için Tıklayınız
(OM System / Olympus kameranızın seri numarasını açılan sayfada girmeniz yeterlidir)

GENEL BAKIŞ
OM Workspace yazılımı, çeşitli fotoğraf iş akışlarını destekleyen özelleştirilebilir ekran düzeni ve yüksek hızlı RAW önizleme gibi profesyonel fotoğrafçıların taleplerini karşılayan özelliklerle doludur.
Görüntü verisi seçimi için güçlü destek - Sıralı çekim görüntü grubu ekranı
Yeni bir özellik artık, çok sayıda ardışık çekim de dahil olmak üzere görüntüleri izlemeyi kolaylaştırmak için deklanşöre göre gruplandırılmış sıralı çekilmiş görüntüleri gösteriyor. Deklanşöre veya sahneye göre sıralı olarak çekilmiş görüntü gruplarını görüntülemek için "Ardışık Çekilmiş Görüntüleri Grupla"yı açın. Bu özellik, kaydedilen görüntüler arasından belirli sahneleri bulmayı kolaylaştırır. Yalnızca o grubu göstermek için her sıralı görüntü grubunda görüntülenen > düğmesine de tıklayabilirsiniz.

Odak analizörü, ardışık olarak çekilen görüntülerde odağı hızla değerlendirir
Odak çözümleyici, ardışık çekim sırasında yakalanan her görüntü grubundaki odağı değerlendirir ve ardından bunları odak düzeyine göre sıralar. Bu özellik, ardışık olarak çekilen büyük görüntü gruplarında odağın kontrol edilmesini kolaylaştırır. Çekim sırasında AF çerçevesindeki odağı değerlendirmenin yanı sıra, bir görüntüde istediğiniz yerde odak değerlendirme konumunu ve aralığını ayarlamak da mümkündür. Görüntü analizi, konu çerçeve içinde hareket etse bile, belirtilen değerlendirme noktasını ve aralığını otomatik olarak izler.Odak değerlendirme sonuçlarını kullanarak görüntüleri derecelendirmek, görüntüleri derecelendirmeye göre filtrelemeyi ve görüntülemeyi mümkün kılarak görüntüleri seçmeyi kolaylaştırır.
Görüntülerin grup içindeki göreli değerlendirmeye göre sıralandığını unutmayın. Görüntüler, tümü odak dışında (bulanık) olsa bile sıralanır.
Görüntüler, tümü odak dışında (bulanık) olsa bile sıralanır.

Tek tıklamayla %100 büyütmeyi görüntüleyin
Odağı veya ayrıntıları kontrol etmek istediğinizde %100 büyütülmüş ekrana geçmek için belirli bir konumu tıklamanız yeterlidir. Büyütme oranı da değiştirilebilir.

Light Box ile en iyi çekimi seçin
Bu özellik, ekranda aynı anda birden fazla görüntünün görüntülenmesini mümkün kılar. Karşılaştırma için belirli alanları büyütmek için görüntüleme konumu senkronize edilebilir.
Beş derecelendirme seviyesi
Çekim verilerinin önceliğini ve önemini sıralamak için artık beş derecelendirme düzeyi destekleniyor. Resimler derecelendirmeye göre filtrelenebilir. OM-1'de ayarlanan derecelendirmeler de uygulanır.
Profesyonel fotoğrafçılar için gelişmiş RAW işleme ve düzenleme

Yüksek Çözünürlüklü RAW işleme için 64 bit işletim sistemi ve 8 GB veya daha fazla bellek gerekir. RAW işleme sırasında bazı parametreler uygulanamaz. RAW işleme, çalışma koşullarına bağlı olarak normalden daha uzun sürebilir.
Düzenleme ayrıntıları otomatik olarak kaydedilebilir, kopyalanabilir ve yapıştırılabilir
OM Workspace, beyaz dengesi veya ton eğrisi ayarı gibi RAW işleme ve düzenleme ayrıntılarını otomatik olarak kaydeder. Orijinal ayarlara geri dönmek kolaydır. Ayrıca düzenleme ayrıntılarını seçili görüntülere kopyalayıp yapıştırabilirsiniz. Adlandırma ile kaydetmek için dört ayar mevcuttur.
Yapay Zeka Gren Azaltma ile güçlü gren giderme
Derin öğrenme, yüksek hassasiyet ayarlarında çekilen görüntülere en uygun NR (gürültü azaltma) seviyesini uygulamak için kullanılır. NR, daha az parazitli görüntüler oluşturmak için hem OM-1 hem de geleneksel modellerde*1 RAW dosyalarına uygulanabilir.AI Gürültü Azaltma ile aşağıdaki parametreler kullanılabilir.
1. 1.Mod: Çözünürlük önceliği veya gürültü azaltma önceliği arasından seçim yapın
2. 2.Güç: Gürültü azaltma seviyesini ayarlayın
3. 3.Yanlış Renk Bastırma
4. 4.Koyu Renk Bastırma: Karanlık bölümlerde kalan düşük frekanslı gürültüyü azaltın

1 E-M1X, E-M1 Mark III, E-M1 Mark II, E-M5 Mark III
Bu özelliğin aşağıdaki resimler üzerinde herhangi bir etkisi yoktur.
1: ISO 800'den daha düşük bir değerde kaydedilmiş görüntüler
2: Canlı ND görüntüleri
3: Çoklu Pozlama ile kaydedilen görüntüler.
4: Kamera izleme menüsündeki "Görüntüleri Birleştir" kullanılarak oluşturulan görüntüler
Kamera ve programla eşleşen verilerin [Yardım] menüsü > [AI Gürültü Azaltma İndir] içindeki OM Çalışma Alanından indirilmesi gerektiğini unutmayın.
USB RAW işleme ile yüksek hızlı RAW işleme
Daha hızlı RAW işleme için yüksek performanslı görüntü işlemcisinin gücünü kullanmak için desteklenen bir kamerayı USB kablosuyla bir bilgisayara bağlamanız yeterlidir.
OM Çalışma Alanında bulunan (AI Gürültü Azaltma hariç) tüm RAW işleme parametrelerini OM-1'de uygulayabilirsiniz.
*1Desteklenen kamera: OM-1, E-M1X (firmware ver1.1 veya üzeri), E-M1 Mark III, E-M1 Mark II (firmware ver 3.0 veya üzeri)
Aynı anda iki kamera bağlanırken USB RAW işleme kullanılamaz.
Farklı bir kamerada kaydedilen RAW dosyaları işlenemez.
M1X, M1 Mark III veya M1 Mark II kullanırken
Bağlı kameradaki SD kartta depolanan RAW görüntüler de OM Workspace'te düzenlenebilir.
JPEG formatında kaydedilenle.
USB RAW işlemeye geçerken düzenleme ayarları taşınmaz.

Teknik Özellikler