M.Zuiko Digital ED 100–400mm F5.0–6.3 IS
Etkileyici detaylar fark yaratır

M.Zuiko Digital ED 100–400mm F5.0–6.3 IS (200–800mm*), size süper telefotonun tüm gücünü mükemmel taşınabilirlikle sunar. İsteğe bağlı MC-20 Tele Dönüştürücü ile 1600 mm'ye* kadar çıkabilirsiniz! Lens görüntü sabitleme özelliği, yüksek zumda fotoğraf makinesi sarsıntısını telafi etmeye yardımcı olur ve özellikle yoğun telemakro çekim için hızlı, yüksek hassasiyetli otomatik netleme ile sorunsuz çalışır. Pro lens seviyesindeki hava koşullarına dayanıklı sızdırmazlık sayesinde daha fazla esneklik sağlanır.

Olympus OM-D, PEN veya başka bir uyumlu fotoğraf makineniz olsun, Micro Four Thirds (MFT) standardının sunduğu her şeyden yararlanacaksınız: kompakt boyut, hafiflik, daha fazla çekim özgürlüğü, yüksek görüntü kalitesi ve kullanım kolaylığı bunlardan sadece birkaçıdır.

Süper telefoto Lens içi görüntü sabitleme Telemakro çekim Odak İstifleme
Size 200 ila 800 mm* arasında süper telefoto gücü – veya maks. İsteğe bağlı MC-14 veya MC-20 Tele Dönüştürücü ile 1600mm*. M.Zuiko Digital ED 100–400mm F5.0–6.3 IS doğa, manzara, vahşi yaşam fotoğrafçılığı türleri ve daha fazlası için istediğiniz ayrıntıları yakalar. Herhangi bir MFT kamerayla net görüntüler, lensin içine yerleştirilmiş görüntü sabitleme sayesinde yüksek yakınlaştırma seviyelerinde verilir. Bu süper telefoto lens, zum aralığında keskin görüntüler için 3 harika düzeltme adımı* sunar - tripod gerekmez. Doğadaki canlıların ve bitki örtüsünün etkileyici yakın çekimleri canınız çekiyorsa, ED 100–400mm F5.0–6.3 IS, tüm zoom aralığında 1,3 metrelik minimum odaklama mesafesi ve 0,29x'e kadar büyütme oranıyla tam size göre. (0.57x*). Uyumlu bir OM-D kamerayla birlikte Odak İstifleme sayesinde ön plandan arka plana mükemmel şekilde odaklanmış nesneler elde edebilirsiniz. Manzara, doğa ve makro fotoğrafçılık için mükemmel, farklı odak konumlarında birkaç çekim yapar ve ardından fotoğrafı güzel bir yumuşak arka planda birleştirir.
Taşınabilir boyut Keskin ayrıntılar Toz geçirmez ve sıçramaya dayanıklı Rahat otomatik odaklama
Yalnızca 205,7 mm uzunluğa ve 1,120 g* hafifliğe sahip ED 100–400mm F5.0–6.3 IS, dünyanın her yerinde ve her sahnede fotoğraf çekimleri için hazırdır. Herhangi bir fotoğraf sırt çantasına veya taşıma çantasına mükemmel uyum sağlar. Bu lensin optik tasarımındaki 4 asferik ED, 2 Super HR ve 2 HR lens elemanı görüntü keskinliğine, netliğine ve renk doğruluğuna katkıda bulunur. Yakınlaştırma aralığı boyunca küresel ve renk sapmalarını, bozulmayı ve renk saçılmasını en aza indirmek için birlikte çalışırlar. Ayrıca, kötü çekim koşullarında gölgelenmeyi ve parlamayı azaltmak için benzersiz SIFIR Kaplama özelliğine sahiptirler. M.Zuiko Pro lenslerle bilinen güvenilir hava koşullarına dayanıklı yalıtım, ED 100–400mm F5.0–6.3 IS yakınlaştırma lensinde de bulunur. Toz ve su sıçramasına karşı dayanıklılık özelliği, zorlu koşullarda bile fotoğrafçılığınızın keyfini çıkarmanızı sağlar. Odak Sınırlayıcı anahtarı sayesinde yüksek hassasiyetli otomatik odaklamanın keyfini çıkarmak artık her zamankinden daha rahat. Gelişmiş hız ve doğruluk için 3 otomatik odaklama düzeyi arasında hızla geçiş yapmanızı sağlar. Bu lens ayrıca tüm odak uzunluklarında hızlı otomatik odak performansı için MSC mekanizmasıyla donatılmıştır. Tek bir kol, manuel ve otomatik odaklama arasında hızla geçiş yapmanızı sağlar.

Teknik Özellikler

Odak Uzaklığı 100 ‑ 400mm
Maksimum Diyafram Açıklığı F5.0 (wide) / F6.3 (tele)
Minimum Diyafram Açıklığı F22
Lens Yuvası MFT
Görüş Açısı 12 ‑ 3.1°
Maksimum Büyütme 0.09x (wide) / 0.29x (tele)
Minimum Odak Mesafesi 1.3m
Optik Tasarım 21 elements / 15 groups
Diyafram Bıçakları 9 Circular aperture
Odak Türü High‑speed Imager AF (MSC)
Görüntü Sabitleme 3 EV
Filtre Boyutu 72mm
Boyutlar 205.7mm
Ağırlık 1.120g