M.ZUIKO DIGITAL ED 40-150mm 1:2.8 PRO
Olağanüstü optik özellikli telefoto

Profesyonel fotoğrafçılar istedi ve OLYMPUS teslim oldu! Lens başlıklı M.ZUIKO DIGITAL ED 40-150mm 1:2.8 PRO (80-300mm*) lens, OLYMPUS OM-D modellerinin sunduğu gibi mutlak en yüksek görüntüleme kalitesine sahip birinci sınıf kameraları ortaya çıkarır. Son derece hafif, bu profesyonel sınıftaki bir lens için inanılmaz derecede taşınabilir ve bir dizi gelişmiş özellik bu lensi vahşi yaşam, düğün ve spor fotoğrafçılığı için mükemmel bir lens haline getiriyor.

Olympus OM-D, PEN veya başka bir uyumlu fotoğraf makineniz olsun, Micro Four Thirds (MFT) standardının sunduğu her şeyden yararlanacaksınız: kompakt boyut, hafiflik, daha fazla çekim özgürlüğü, yüksek görüntü kalitesi ve kullanım kolaylığı bunlardan sadece birkaçıdır.

Yüksek odak gücü Tam hareketlilik ve rahatlık Tüm hava koşullarına dayanıklı sağlam yapı Çabuk ve kolay: Manuel işlem
M.ZUIKO DIGITAL ED 40-150mm 1:2.8 PRO, bozulmamış görüntü reprodüksiyonu sağlayan çarpıcı derecede kompakt ve hafif bir lenstir. ED, Super ED, asferik ve HD lensler, 1:2.8'lik sürekli geniş bir diyafram açıklığı elde etmek için mükemmel bir şekilde hizalanmıştır, bu da tüm odak uzunluklarında olağanüstü keskinlik sağlar. ED 40-150mm 1:2.8 PRO aynı zamanda inanılmaz derecede hafif olması için tasarlandı. Taşınabilirliği profesyonel sınıfta benzersizdir, böylece harika sonuçlar elde etmeye konsantre olabilirsiniz. Yalnızca 880 g ağırlığında ve 79,4 mm çapında ve 160 mm uzunluğunda olan bu cihaz, ekstra rahatlık için tamamen geri çekilebilir bir parasoley de içeriyor. Tüm M.ZUIKO PRO lensler gibi, bu lensin esnek yapısı, zorlu koşullarda yoğun kullanıma maruz kalsa bile, tamamen aksiyonu yakalamaya konsantre olmanızı sağlar. 11 stratejik olarak yerleştirilmiş conta, toz parçacıklarının ve su sıçramalarının lense girmesini önler. Sağlam yapısı ayrıca bu lensi -10°C'ye kadar donmaya karşı dayanıklı hale getirir. Odak halkasını geri çekerek manuel odak kavramasıyla anında manuel odaklamaya geçin. Tıpkı geleneksel bir manuel odak lensi gibi, odak noktasını belirli bir mesafeye de ayarlayabilirsiniz.
DUAL VCM sistemi Ayrıntılı fotoğrafçılık: makro çekim ve daha fazlası Net sonuçlar Profesyonel aksesuarlar
ED 40-150mm 1:2.8 PRO, DUAL VCM odaklama sistemine sahip dünyanın ilk lensidir. Bu sistem, iki odaklama lens grubunu ayrı ayrı sürerek, ultra hızlı otomatik odaklama sürüş hızına ulaşır. Ayrıca geleneksel AF'den daha sessiz olması onu hassas vahşi yaşam fotoğrafçılığı için ideal hale getirir. Tüm odak uzunluklarında 70 cm minimum odak mesafesi ve Micro Four Thirds (0,42x*) için 0,21 maksimum büyütme oranı ile ED 40-150mm 1:2.8 PRO lens, makro fotoğrafçılıkta inanılmaz ayrıntıları yakalar. Parlaklığı sabit diyafram ayrıca yüksek hassasiyetli gece çekimlerinden portre fotoğraflarına kadar her şeyi çekmenize olanak tanır. M.ZUIKO DIGITAL ED 40-150mm 1:2.8 PRO lens, her fotoğraf ve filmde ek optik performans için gelişmiş ZERO kaplamaya sahiptir. Vakum biriktirme kaplama tekniği, daha az yansıma ve gölgelenme nedeniyle daha net ve daha yüksek kontrastlı görüntüler sağlar. ED 40-150mm PRO lens, güvenli saklama ve taşıma için aşağıdaki yeni aksesuarları içerir: Ön kapak (LC-72C), Arka kapak (LR-2) ve Lens çantası (LSC-1120). ED 40-150mm PRO lens için OLYMPUS ZERO Kaplama özelliğine sahip yüksek performanslı koruyucu filtre ZUIKO PRF-ZD72 PRO ayrıca mevcuttur.

Teknik Özellikler

Odak Uzaklığı 40 ‑ 150mm
Maksimum Diyafram Açıklığı F2.8
Minimum Diyafram Açıklığı F22
Lens Yuvası MFT
Görüş Açısı 30 ‑ 8.2°
Maksimum Büyütme 0.21x
Minimum Odak Mesafesi 0.7m
Optik Tasarım 9 Circular aperture
Diyafram Bıçakları 16 elements / 10 groups
Filtre Boyutu 72mm
Boyutlar 160mm
Ağırlık 760g