M.ZUIKO DIGITAL ED 75-300mm 1:4.8-6.7
Kompakt bir takım içinde süper telefoto zoom

M.ZUIKO DIGITAL ED 75-300mm 1:4.8-6.7 II (150-600mm*) süper telefoto lens, bir el hareketiyle sihirli bir şekilde yakınlaştırabileceğiniz, uzaklardaki uzun çekimler için önceden belirlenmiştir. Son derece kompakt ve hafiftir, ayrıca hızlı ateşli fotoğraflar çekmek için çok hızlı bir otomatik odaklama işlevi (MSC) ile birlikte gelir ve özellikle film çekmek için sessiz olan benzersiz bir tahrik mekanizmasına sahiptir.

Olympus OM-D, PEN veya başka bir uyumlu fotoğraf makineniz olsun, Micro Four Thirds (MFT) standardının sunduğu her şeyden yararlanacaksınız: kompakt boyut, hafiflik, daha fazla çekim özgürlüğü, yüksek görüntü kalitesi ve kullanım kolaylığı bunlardan sadece birkaçıdır.

Performans fiyat dengesi Olağanüstü görüntü kalitesi Video Uyumlu otomatik odaklama Son derece hızlı yüksek hızlı AF
Geleneksel süper telezumlar genellikle büyük, ağır ve çok pahalıdır; bu da üst düzey telefotoğrafçılığı yalnızca ayrıcalıklı bir azınlık için uygun maliyetli hale getirir. Ama artık değil. M.ZUIKO DIGITAL ED 75-300mm 1:4.8-6.7 II, son derece kompakt boyutta ve düşük ağırlıkta etkileyici bir odak uzaklığı sağlar. Bu M.ZUIKO uzun telefoto lensin optik yapısı, etkileyici derecede yüksek bir görüntü kalitesi sağlar. Tüm OLYMPUS Micro Four Thirds sistem fotoğraf makinelerinde bulunan görüntü sabitleyici (IS) ile birlikte, bu lensin küçük ve hafif yapısı, tripod kullanmadan bile görüntü çekmenize olanak tanır. Bu lens, hızlı ve doğru olan neredeyse sessiz otomatik netleme için MSC (Film ve Fotoğraf Uyumlu) AF lineer motor mekanizmasına sahiptir: hem fotoğraflar hem de filmler için mükemmel. Film modunda, neredeyse sessiz AF, filmlerinizi oynatırken dikkat dağıtıcı arka plan gürültüsü olmaması anlamına gelir. Lineer motor teknolojisi, üstün odaklama için hızlı başlatma ve daha hızlı harekete sahiptir. OLYMPUS'un üstün ve son derece hassas otomatik odaklaması, jilet gibi keskin sonuçlar sağlar. Bu AF teknolojisi aynı zamanda ultra hızlıdır, bu nedenle hiçbir çekimi kaçırmazsınız.
Net görüntüleme: SIFIR kaplama Pürüzsüz ve doğal görünümlü bokeh Lens üstü aksesuarlar Kılıflar
Bu lens, her fotoğraf ve filmde ek optik performans için gelişmiş SIFIR (Zuiko Ekstra Düşük Yansımalı Optik) kaplamaya sahiptir. Vakum biriktirme kaplama tekniği, daha az yansıma ve gölgelenme nedeniyle daha net ve daha yüksek kontrastlı görüntüler sağlar. Dairesel diyafram açıklığı, örneğin çekimlerinizin ve filmlerinizin arka plan alanları gibi çok düzgün ve doğal görünümlü odak bulanıklığı sağlar. Her türlü fotoğraf konusu için hoş bir efekt. Bu lens için özel olarak geliştirilmiş aksesuarlar, net bir görüş sağlamak için çok kaplamalı ve siyah çerçeveli cam ile mükemmel lens koruması için PRF-D58 PRO filtresini içerir. Bu lensin kompakt boyutlarını tamamlayan ultra ince bir çerçeveye sahiptir. OLYMPUS kapitone pamuklu çanta CS-43: öğeleri yerinde tutan ve çizilmelerini önleyen dahili bir ayırıcıya sahip çok hafif bir kamera çantası veya çanta içinde çanta tarzı kamera koruma çözümü. Veya taşıma ve saklama sırasında lensiniz için ideal koruma sağlay

Teknik Özellikler

Odak Uzaklığı 75 ‑ 300mm
Maksimum Diyafram Açıklığı F4.8 (wide) / F6.7 (tele)
Minimum Diyafram Açıklığı F22
Lens Yuvası MFT
Görüş Açısı 16 ‑ 4.1°
Maksimum Büyütme 0.18x
Minimum Odak Mesafesi 0.9m
Optik Tasarım 18 elements / 13 groups
Diyafram Bıçakları 7 Circular aperture
Odak Türü Inner focus with screw drive mechanism
Filtre Boyutu 58mm
Boyutlar 116.5mm
Ağırlık 423g